Geri git   Avaralar Forum > Sosyal Forumlar > Türkdanış

Cevap

Konu-Opsiyonları Görünüm

Arbeitslos iken unbezahlte urlaub tr icin alinirmi
Eski 05.02.2010, 01:26   #1
FERDI.com-74
Alay Komutani

Üyenin FERDI.com-74 avatarı

Mekan: uzayspor
Maniy: TL 1559178700
Toplam teşekkür: 1.315
1.293 Mesajdan 8.440 teşekkür almış
FERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :D
Standard Arbeitslos iken unbezahlte urlaub tr icin alinirmi

arkadaslar benim bi sorum olacak
bilen arkds var ise lütfen detail,i cevaplarsa sevinirim

abeitslos iken senelik bildigim kadari ile 3 hafta izin veriliyor ... bu 3 haftayi ....6 hafta yapmak istesem ,geri kalan 3 haftayi unbezahlte urlaub yani parasiz izin alsam olmaz ,mi varmi öyle bisey ... yoksa nasil yapacaz ... türkiye,de fazla kalmak istersek diyorum ..... yada türkiye,de doktor,a mi ciksak varmi ..böylesi basina gelen .... yazarsaniz bilgilenmis oluruz tesekkürler simdiden .

Eski 05.02.2010, 05:03   #2
KAYDIN
Dedenin Torunu

Üyenin KAYDIN avatarı

Mekan: AYDIN
Maniy: TL 240281621
Toplam teşekkür: 800
652 Mesajdan 1.899 teşekkür almış
KAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :D
Standard

6 hafta adersen 3 haftasi ödenir sonra arbeitsamt cikisini verir gfelince biraktgin yerden dewam edersin....
sade sigorta isi sakat özelden yaapman gerek....
adac de yapiyor auslandskrankenversicherung ama 45 ü gememek sartiyla galiba....

Eski 05.02.2010, 08:23   #3
xsemihx
Emektar Avara

Üyenin xsemihx avatarı

Maniy: TL 23500000
Toplam teşekkür: 529
72 Mesajdan 123 teşekkür almış
xsemihx iyi bir atmofer sağlıyorxsemihx iyi bir atmofer sağlıyor
Standard

usta sen buradan giderken biletlerin tarihini 3 haftaligina attir yani maksat gercekte tatil amacinin 3 hafta oldugunu ispati icin ve daha sonra türkiyede bir sosyal sigortalar daki bir doktordan 3 hafta rapor al ve aldigin raporu arbeitsamt fax olarak türkiyeden gönder
(fax dekontunu yani gönderdigine dair bir kagit cikiyor fax´dan onu sakla ve hatta telefon ac ve durumu bildir veya yakinlarindan birisi yapsin bu isi, hastaligi neymis felan derlerse bilmiyorum felan desinler zaten hastaligini söylemek gibi bir mecburiyetinde yok!). tabiki ucak biletinin tarihini 3 hafta daha ertelemeyi unutma :-) türk hava yollari bu erteleme isine biraz ücret talep ediyor ama bu ücret senin 3 hafta arbeitsamt´dan almadigin paradan daha az. almanyadan giderken sigortadan türkiye de doktora gidebilmen icin yani tatil icin sigorta kagidi al ve gecerlilik tarihini 4 hafta felan yap en az derim
xsemihx offline   Alıntı yapıp cevapla
Teşekkürler xsemihx!
FERDI.com-74 (06.02.2010)

Eski 05.02.2010, 19:06   #4
okanli03
Çalışkan Avara

Üyenin okanli03 avatarı

Maniy: TL 54875799
Toplam teşekkür: 290
117 Mesajdan 384 teşekkür almış
okanli03 çok taktir ediliyorokanli03 çok taktir ediliyorokanli03 çok taktir ediliyorokanli03 çok taktir ediliyor
Standard

Alıntı:
KAYDIN demişki Mesajı göster
6 hafta adersen 3 haftasi ödenir sonra arbeitsamt cikisini verir gfelince biraktgin yerden dewam edersin....
sade sigorta isi sakat özelden yaapman gerek....
adac de yapiyor auslandskrankenversicherung ama 45 ü gememek sartiyla galiba....

aok da yapiyor

Eski 05.02.2010, 22:16   #5
EFE48
Çalışkan Avara

Üyenin EFE48 avatarı

Maniy: TL 87145300
Toplam teşekkür: 167
13 Mesajdan 14 teşekkür almış
EFE48 yükselmeye çalışan dal gibi
Standard

Alıntı:
xsemihx demişki Mesajı göster
veya yakinlarindan birisi yapsin bu isi, hastaligi neymis felan derlerse bilmiyorum felan desinler zaten hastaligini söylemek gibi bir mecburiyetinde yok!).

nasıl yok tabii ki hastalığının ne olduğunu araştırırlar öyle eskisi gibi değil artık işler. ama arkadaşın dediği gibi abmelden yaparlar geldiğinde iyi bir bahane üretemezsen biraz eserler gürlerler ardından neu anmelden yaparlar kaldığı yerden devam edersin...
EFE48 offline   Alıntı yapıp cevapla
Teşekkürler EFE48!

Eski 05.02.2010, 23:02   #6
emine
Miss Avara

Üyenin emine avatarı

Mekan: KEVN Ü MEKÂN
Maniy: TL 1352622408
Toplam teşekkür: 7.316
4.915 Mesajdan 21.335 teşekkür almış
emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.emine süpper devam böyle.
Standard

Arbeitslos iken normal kullanman gereken izin 3 hafta,fazla kalmak istiyorsan eger buda parasiz oluyor,yani nekadar fazla kalirsan o günlerin parasini vermiyorlar,ayligindan kesiyorlar...

Doktor isine gelince ,yukarida arkadas doktora git rapor al demis,ama buda okadar kolay degil artik...Nedenini sorarsan ...
- Gecen yil bir akrabimiz 3 haftalik rapor almisti doktordan,izine giderken arbeitsamta belirtmis,dönüs tarihinden birkac gün sonrada termin vermisti arbeitsamt görüsme icin...Hem verilen tarihde terminine gitmemis oldu,hemde 3 haftalik iznini hasta raporu ile 6 haftaya tamamlamis oldu.Aldigi doktor raporunu Arbeitsamta verdi ama arbeitsamt kabuletmedi raporu,3 aylik maasini birden kestiler ceza olarak,hasta raporunu neden kabuletmediler anlamadim,oda pisman oldu keske erken dönseydim dedi ama is isten coktan gecmisti...

Üc hafta gidiyorum diye git,fazla kal,gel diyecegim ama yurt disi giris-cikislarin passaportta yazilacagi icin buda riskli olur senin icin,herhangi bir görüsmende passaportuna bakip,cezai islem yapabilirler...

Sana tavsiye edebilecegim iki mantikli secenek geliyor aklima...

1- 3 haftalik bir izine razi geleceksin
2- Iki-üc hafta daha fazla izin kullanip 6 haftalik izin yapmak istiyorum diyorsan,geri kalan 3 haftalik izininin parasinin ayligindan kesilmesine razi olacaksin...

Unutmadan doktor raporuyla 3 ayliginin birden kesilmesi yerine,3 haftaliginin kesilmesi devenin yaninda kulak kaliyor...

Biraz ic karartan bir aciklama yapip uflayip,pufladiginin farkindayim ama gercekler bu,yani benim görüpte sahit olduklarim bunlar...

Neyse hayirlisi olsun diyelim simdiden...

Allah´ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,
Hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle...

değiştiren emine (05.02.2010 saat 23:13 )
emine offline   Alıntı yapıp cevapla
Teşekkürler emine!

Eski 06.02.2010, 00:56   #7
FERDI.com-74
Alay Komutani

FERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :DFERDI.com-74 Avaraların gülü :D
Standard

arkdslr cevaplariniz icin cok tesekkür ederim .... vermis oldugunuz bilgileri iyi okudum ....yaz tatilinde yani okullar yaz tatiline girdimi ,söyle yapmak istiyorum , 3 hafta normal hakkim olan izni kullanmak ve 3 hafta da parasiz izin almak .. 3 haftalik parasiz izni ADAC den hastalik sigortasi yaptiririm .... cünkü ben ucak ile degil araba ile gitmek istiyorum . olursa 3 hafta arbeitsamt,in vermis oldugu para gider .. zaten her sene 6-8 hafta izne gidiyordum .... 6 hafta yeter bana yoksa ben burada kafayi yerim yaaa ...

tekrar cevaplariniz icin cok tsk... ederim ... daha,da bilgi aktarmak isteyen arkadas var ise memnuniyet,le yazabilir ilk defa 28 sene sonra arbeitslos kaldik ...

Eski 06.02.2010, 15:03   #8
KAYDIN
Dedenin Torunu

Üyenin KAYDIN avatarı

Mekan: AYDIN
Maniy: TL 240281621
Toplam teşekkür: 800
652 Mesajdan 1.899 teşekkür almış
KAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :DKAYDIN Maşallah desinler :D
Standard

saglik sigortaylan adac len bir konus adac sade yurtdisi sigortasi yapiyor
arabaylan gideceksen gelirken neredeyse 1 gün almanyada yol geleceksin sigortasiz olursun
belkide kendi sigortanlan bir anlasma yaparsin

rapor isine gelince arkadas yazmis yolunu ama hileyi(dost var düsman var cekemeyen var adac ;-) var? ortaya cikarirlarsa 3 ay ceza yirsen
giderlerin nasil karsilanacak...isin tersini düsünün önce

Eski 06.02.2010, 16:44   #9
Rici54
Yeniçeri ağası

Üyenin Rici54 avatarı

Mekan: YillardiR AynI YerdeyiM
Maniy: TL 365961140
Toplam teşekkür: 349
504 Mesajdan 1.102 teşekkür almış
Rici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyorRici54 Avaralar seninle gurur duyuyor
Standard

ben issizken izine giderken haber vermeden giderdim, tabiki risikolu is ama problem yasamadim hic izin sezonu öncesi ve sonrasi termin veriyorlar bilerekmi artik bilmem, sayet izin sonrasi cagirirlarsa pasaporto görmek isterlerse kapida verilen mühürlerden anlasila bilir.
ben hep bayanla güzel konusur konuyu baska yere cekerdim bana pasaport sormasin diye
ucukla gidersen askerligide yaptiysan damga vurdurmadan da giris-cikis yapiliyormus.

Eski 06.02.2010, 20:37   #10
FERDI.com-74
Alay Komutani

Standard

Alıntı:
KAYDIN demişki Mesajı göster
saglik sigortaylan adac len bir konus adac sade yurtdisi sigortasi yapiyor
arabaylan gideceksen gelirken neredeyse 1 gün almanyada yol geleceksin sigortasiz olursun
belkide kendi sigortanlan bir anlasma yaparsin

rapor isine gelince arkadas yazmis yolunu ama hileyi(dost var düsman var cekemeyen var adac ;-) var? ortaya cikarirlarsa 3 ay ceza yirsen
giderlerin nasil karsilanacak...isin tersini düsünün önce
cevabin icin tsk....
ben saglik sigortasi yaptiririm gitmeden ,tabiki araba ile gidecegim ..

söylemis oldugunuz saglik sigortasini ADAC yapiyorsa sorun yok zaten abom,da var ....

Eski 06.02.2010, 20:42   #11
FERDI.com-74
Alay Komutani

Standard

Alıntı:
Rici54 demişki Mesajı göster
ben issizken izine giderken haber vermeden giderdim, tabiki risikolu is ama problem yasamadim hic izin sezonu öncesi ve sonrasi termin veriyorlar bilerekmi artik bilmem, sayet izin sonrasi cagirirlarsa pasaporto görmek isterlerse kapida verilen mühürlerden anlasila bilir.
ben hep bayanla güzel konusur konuyu baska yere cekerdim bana pasaport sormasin diye
ucukla gidersen askerligide yaptiysan damga vurdurmadan da giris-cikis yapiliyormus.
rici54 usta cevap icin tsk..

ben en iyisi riske girmiyeyim ...gerci okul tatili 7 ayda olsa 6 hafta izin bakmisiz 8 ci ayda burda oluruz misal..

onsan sonra zaten 2 aylik arbeitslos hakkim kaliyor.. yani 9 cu aynin 30 da bitiyor..

ben yine dogrusunu yapayim onlarin hakki bana gececegine benim hakkim onlara gecsin...

Eski 08.02.2010, 04:04   #12
addy
Çalışkan Avara

Üyenin addy avatarı

Maniy: TL 425599000
Toplam teşekkür: 203
13 Mesajdan 36 teşekkür almış
addy Yakında ünlü olacak
Standard

Bence sen ADAC ye gitmeden önce kendi sigortana bir danis. Bazi sigortalarda Arbeitsamt tarafindan ödemelerin durduruldugu tarihten itaberen hic bisey ödemeden 4 hafta sigorta devam ediyor. Benim sigorta BKK ve bu imkani sagliyor. Duyduguma göre AOK dada öyle ama emin degilim. Belkide bütün sigortalarda aynidir sen en iyisi bi sor.
addy offline   Alıntı yapıp cevapla

Eski 09.02.2010, 21:42   #13
B.P
bartinli fortcu

Üyenin B.P avatarı

Mekan: uzaklarda
Maniy: TL 604104602
Toplam teşekkür: 612
409 Mesajdan 3.168 teşekkür almış
B.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :DB.P Maşallah desinler :D
Standard

ferdi hemserim, sen en iyisi hic bildirme. cok kisi öyle gidiyor.. tanidigin birinede posta kutunun anahtarini birak. ilk gelen mektuba gitmessen maasinin %10 ile %30 arasinda bir miktar kesiyorlar. zaten ikinci mektup gelene kadarda senin izin biter. gelincede mektup bana ulasmadi dersin, neden massimi kestiniz diye itiraz edersin. o kalanida alirsin...

Eski 10.02.2010, 01:57   #14
FERDI.com-74
Alay Komutani

Standard

Alıntı:
addy demişki Mesajı göster
Bence sen ADAC ye gitmeden önce kendi sigortana bir danis. Bazi sigortalarda Arbeitsamt tarafindan ödemelerin durduruldugu tarihten itaberen hic bisey ödemeden 4 hafta sigorta devam ediyor. Benim sigorta BKK ve bu imkani sagliyor. Duyduguma göre AOK dada öyle ama emin degilim. Belkide bütün sigortalarda aynidir sen en iyisi bi sor.
bende BKK sglik sigortasindayim,dedigin gibi ilk basta onlara danisayim...

fikrin icin tsk...

Eski 10.02.2010, 02:01   #15
FERDI.com-74
Alay Komutani

Standard

iyi akil hemserim ama gözüm arkada kalmasin ben hak yolundan gideyim ,zaten su arbeitslos bitsin ...hartz4 gecmeden 3 ay türkiye,de calisacam....ayagimiz alissin artik türkiye,ye ... zaten 4 senem kaldi orda emeklilik yapacam, su 3 ay bi calisim , sonra buraya tekrar gelir hartz4 kaymagini yerim
Alıntı:
B.P demişki Mesajı göster
ferdi hemserim, sen en iyisi hic bildirme. cok kisi öyle gidiyor.. tanidigin birinede posta kutunun anahtarini birak. ilk gelen mektuba gitmessen maasinin %10 ile %30 arasinda bir miktar kesiyorlar. zaten ikinci mektup gelene kadarda senin izin biter. gelincede mektup bana ulasmadi dersin, neden massimi kestiniz diye itiraz edersin. o kalanida alirsin...

Eski 31.05.2010, 16:13   #16
hcoskun32
Usta Avara

Maniy: TL 58294700
Toplam teşekkür: 432
16 Mesajdan 34 teşekkür almış
hcoskun32 yükselmeye çalışan dal gibi
Standard

Bence 6 hafta degil 5 hafta veya 5,5 hafta al 6 hafta olursa o 50 sayfalik formu banka hesaplarini herseyi tekrar istiyorlar ve Türkiyenin raporunu da kabul etmiyorlar ama 5 veya 5,5 haftalik izinlerde otomatik devam ediyor...
hcoskun32 offline   Alıntı yapıp cevapla
Cevap

Konu-Opsiyonları
Görünüm

Forum kuralları
Yeni konu açma yetkin yok
Konulara cevap yazma yetkin yok
Dosya yükleme yetkin yok
Mesajlarını düzenleme yetkin yok

BB code Açık
Smile Açık
[IMG] Code Açık